Tipy do výučby

Návrat do školských lavíc po dvoch mesiacoch ničnerobenia je každoročne náročný. Učiteľ si chce prirodzene overiť, koľko toho jeho zverenci stihli cez prázdniny zabudnúť. V augustovom tipe do výučby prinášame niekoľko nápadov, ako si hravou cestou otestovať, čo si vaši žiaci udržali v pamäti.

 

Nechajte žiakov, aby sa sami ohodnotili

Jedným zo spôsobov, ako zbaviť žiakov nervozity z testovania je možnosť, aby hodnotili samých seba. Dajte im vyplniť cvičenie precvičujúce látku, ktorú chcete zopakovať. Spoločne ju skontrolujte a potom nechajte každého, aby sám posúdil, ako si viedol. Pre menšie deti bude ľahšie všetko vyjadriť napríklad pomocou smajlíkov, starší si poradia aj s „checklistom“ alebo zoznamom.

 

look-and-say.png

i-say-what.png

 

(Pre zväčšenie kliknite na obrázky)

complete the sentences
did-you.png

 

Urobte z testu súťaž

Namotivujte žiakov pre učenie vytvorením vedomostnej súťaže. Vytlačte, alebo vyrobte dostatočné množstvo kartičiek s nasledujúcimi predponami a rozmiestnite ich po triede.

Žiakov rozdeľte do menších skupiniek a každej dajte jednu kartu s prídavnými menami. Úlohou žiakov je čo najrýchlejšie ich v triede nájsť a priradiť správne predpony k prídavným menám. Aktivitu je možné samozrejme upraviť tak, aby sa hodila pre vašu vekovú skupinu a práve preberané učivo. Žiaci môžu takto hľadať a doplňovať farby, zvieratá, ale aj frázové slovesá. Fantázii sa medze nekladú.


im dis sheetim dis

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Vytvorte hru

Prečo namiesto všedného vyplňovania cvičení nerozdať žiakom hracie kocky a plániky a nenechať ich osviežiť si svoje vedomosti zábavnejšou cestou? V ďalšom kole môže hádzať len ten, kto v políčku správne doplnil chýbajúce slovíčko. Komu sa podarí prísť do cieľa ako prvému?

(Pro zvětšení klikněte na obrázek)

game

 

Level a Benchmark Test

testovani

Samozrejme, niekedy je potrebné študentov otestovať viac tradičnou formou, napríklad pre správne zaradenie do skupín podľa úrovne. K tomu môže dobre poslúžiť online Level Test od vydavateľstva Pearson, ktorý je rýchlym a spoľahlivým spôsobom, ako zaradiť študentov do správnej skupiny na základe ich jazykových schopností.

Pokiaľ hľadáte rýchly a jednoduchý spôsob, ako otestovať pokrok vašich študentov v rámci jazykových úrovní, je tu pre vás Benchmark Test. Spolu s Level Testom tvorí komplexný nástroj pre roztriedenie študentov a následné sledovanie ich pokroku.

Viac informácií o online testovaní sa dozviete TU.

 

Prajem vám veľa zábavy na prvých hodinách nového školského roka!

Vaša metodička

Mgr. Kateřina Myšáková

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

bara-kruh

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson