Tipy pre študentov

Písanie v angličtine patrí medzi náročnejšie jazykové zručnosti, zároveň je ale významným pomocníkom v efektívnom učení sa a čím viac ho bude dieťa precvičovať, tým rýchlejšie sa budú jeho jazykové schopnosti upevňovať.

Jak si procvicit psani v anglictine obr. 5 

Nechajte dieťa napísať list/pohľadnicu kamarátovi a pomôžte mu s jeho/jej odoslaním. Môžu si tak precvičovať angličtinu medzi sebou a zdieľať svoje zážitky a dojmy z leta. Môže spomenúť zaujímavé miesta, ktoré ste navštívili, alebo o zážitkoch, z ktorých malo najväčšiu radosť.

Jak si procvicit psani v anglictine obr. 6

Po napísaní textu nechajte dieťa, aby si ho prečítalo a skontrolovalo, následne spoločne urobte prípadné opravy.

Pre väčšiu pravidelnosť v písaní môžete dieťaťu navrhnúť písanie denníka. Každodenné písanie denníka zlepšuje vyjadrovacie schopnosti a pomáha lepšie artikulovať myšlienky a emócie dieťaťa. S odstupom času sa môže k zápisom vrátiť a uvidí tak pokrok, ktorý medzitým urobilo.

Jak si procvicit psani v anglictine obr. 7  Jak si procvicit psani v anglictine obr. 8

Dbajte na to, aby deti mali pozitívne skúsenosti s písaním, kľúčom k úspechu je zachovanie zábavy a motivácie. Snažte sa, aby bolo pre nich písanie prirodzeným a radostným procesom, nielen povinnosťou.

TIP! S blížiacimi sa Vianocami môžete s dieťaťom napísať aj list Ježiškovi v angličtine a naučiť sa tak spolu nové slovíčka vysnených darčekov!

 

Vaša metodička

Mgr. Vlasta Dohnalová

Metodik/odborný konzultant pre AJ

vlasta

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson