Tipy pre študentov

Školský rok pomaly končí, ale aj tak sa môžeme vrhnúť na angličtinu. Ako? No predsa s využitím moderných technológií!

V dnešnom prepojenom svete je štúdium angličtiny jednoduchší než kedykoľvek predtým. Vďaka moderným technológiám máte k dispozícii širokú škálu nástrojov a zdrojov, ktoré vám pomôžu zlepšiť vaše jazykové schopnosti. Či sa už chcete zamerať na gramatiku, slovnú zásobu, výslovnosť alebo konverzáciu, existuje pre vás aplikácia alebo online platforma.

Ako na to? No predsa s appkou!

Jazykové aplikácie sa stali nevyhnutným nástrojom pre učenie sa jazykov. Ponúkajú širokú škálu funkcií, ktoré vám pomôžu s gramatikou, slovnou zásobou, výslovnosťou a konverzáciou. Medzi najobľúbenejšie aplikácie patria:

Duolingo

Táto bezplatná aplikácia ponúka prístup k učeniu sa angličtiny vo forme hry. Môžete si precvičovať gramatiku, slovnú zásobu a výslovnosť hraním hier a plnením úloh. Duolingo je skvelý spôsob, ako si udržať motiváciu a robiť pokroky  v učení.

ST May 1

 

Memrise

Memrise používa techniky mnemotechniky a opakovania, aby vám pomohla si zapamätať nové slová a frázy. Môžete sa učiť s kartičkami, hrať hry a sledovať videá. Memrise je zábavný a interaktívny spôsob, ako si rozšíriť slovnú zásobu.

ST May 2

 

Babbel

Babbel sa zameriava na konverzačnú angličtinu a pomôže vám naučiť sa rozprávať ako rodený hovorca. Aplikácia ponúka štruktúrované lekcie, ktoré vás prevedú bežnými konverzačnými témami. Babbel je skvelá voľba pre študentov, ktorí sa chcú zlepšiť v hovorenej angličtine.

ST May 3

 

Okrem vyššie uvedených aplikácii existuje mnoho ďalších skvelých jazykových aplikácií, ktoré si môžete vybrať. Pri výbere aplikácie je dôležité zvážiť svoje individuálne potreby a ciele. Mnoho aplikácií ponúka bezplatné skúšobné verzie, takže si ich môžete vyskúšať a zistiť, ktorá z nich vám najlepšie vyhovuje.

 

Čo robiť, aby vás to bavilo a vy ste vydržali až do vytúženého cieľa?

  • Nepokúšajte sa naučiť sa všetko naraz. Začnite s malými cieľmi a postupne ich zvyšujte.
  • Aj keď je to iba 10-15 minút denne, pravidelné rozprávanie pomôže robiť pokroky.
  • Nájdite si aplikáciu, ktorá vás baví a ktorú budete radi používať.
  • Mnoho aplikácií ponúka rôzne hry, kvízy a konverzačné cvičenia. Využite všetky dostupné funkcie, aby ste zo svojho učenia čo najviac vyťažili.
  • Chyby sú súčasťou procesu učenia. Nebojte sa ich robiť a poučte sa z nich.

 

 

Tak čo, idete počas leta do toho? 😊

 

  

Vaša metodička

Mgr. Lenka Nováková

Metodik/ odborný konzultant pro AJ

bara-kruh

SLOVAK VENTURES s.r.o

Štefánikova trieda 8/15, 949 01 Nitra

Slovenská republika

Odoberajte našich newsletterov a buďte stále v obraze

Sme priamy distribútor týchto vydavateľstiev:

Pearson